allergy
13 بهمن 1401 - 15:40

۶۴ درصد بارش یک‌سال زراعی در چهارمحال و بختیاری دریافت شد

مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری گفت: بارش‌های برف و باران از ابتدای سال زراعی تاکنون باعث دریافت ۶۴ درصد از سهم میانگین بارش یکسال زراعی استان شده است و ۳۶ درصد دیگر کمبود وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، خسرو کیانی امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش سنگین برف در روزهای گذشته در کوهرنگ، اظهار داشت: در دهه‌های اخیر این میزان بارش برف در شهرستان کوهرنگ ‌کم‌سابقه بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با مدیریت جهادی توانستیم وضعیت بارش سنگین برف را به بهترین نحو ممکن به پایان برسانیم و بارش‌ها در استان مدیریت شد.  بارش‌های اخیر در شهرکرد بی‌نظیر بوده است.

وی  بیان داشت: با مدیریت جهادی و آماده‌باش دستگاه‌های خدمات‌رسان شاهد کمترین مشکل در استان بودیم و هیچگونه تلفات جانی در استان ثبت نشد.

 کیانی خاطرنشان کرد: همچنین با دستور استاندار مقرر شد تا معاونان استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی به نقاط مختلف استان اعزام شوند تا مشکلات موجود را از نزدیک بررسی و در راستای رفع آن برنامه‌ریزی شود.

بارش برف در کوهرنگ: 135 سانتی‌متر

مهران چراغپور، مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بیشترین میزان بارش برف در سامانه اخیر مربوط به کوهرنگ با 135 سانتی‌متر بود که بارش کل برف در این شهرستان را به 190 سانتی متر رسانده است.

وی با بیان اینکه آب حاصل از مذاب برف در کوهرنگ در سامانه بارشی اخیر 212 میلی‌متر است، گفت: با این بارش‌ها، 64 درصد سهم یکسال زراعی استان دریافت شده  و منتظر دریافت 36 درصد دیگر برای رسیدن به نُرم هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: از امروز بعد از ظهر ادامه بارش‌ها به صورت ضعیف خصوصا در غرب استان چهارمحال و بختیاری از جمله کوهرنگ شروع می‌شود و از عصر و شب عمده استان را نیز فرا می‌گیرد که احتمال لغزندگی جاده‌ها وجود دارد.

چراغپور در پایان خاطرنشان کرد: در روز جمعه همراه با باد، کولاک شدید خواهیم داشت ولی بارش‌ها در این روز قطع می‌شود. روز شنبه و یکشنبه شاهد کاهش دما خواهیم بود. بارش ضعیفی در روز دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می‌شود و ظاهرا تا آخر بهمن ماه دیگر بارش فعال و موثری رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/7540/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015145