allergy
13 بهمن 1401 - 16:39

امام جمعه همدان: مردم نباید هر روز احساس کنند کالاها در حال افزایش قیمت است

امام جمعه همدان گفت: گرانی و مشکلات اقتصادی را نقطه ضعف جدی برای جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز مردم نیازمند آرامش در جامعه و زندگی خود هستند و نباید هر روز احساس کنند کالاها در بازار در حال افزایش قیمت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در جمع فرماندهان و پرسنل پلیس راهور همدان، با تقدیر از خدمات نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در عرصه‌‌های مختلف، اظهار داشت: در دوران امیرالمومنین(ع) نیرویی تحت عنوان شرط الخمیس وظیفه ایجاد امنیت در جامعه را بر عهده داشت که افراد تشکیل دهنده آن مورد توجه حضرت امیر(ع) و از اصحاب نزدیک حضرت بودند.

وی با تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد شبهه در اذهان جامعه است، گفت: آنچه توسط رسانه‌های دشمن به عنوان تاریخ گاهی از موارد نقل می‌شود، در اصل گزارش ناقصی از تاریخ است و قسمتی که خود می‌خواهند را بیان می‌کنند، لذا در این شرایط انسان نمی‌تواند قضاوت درستی داشته باشد.

امام جمعه همدان، با بیان اینکه برای بررسی عملکرد یک مجموعه، باید کل مجموعه را مورد نقد قرار دهیم، یادآور شد: شاید بهترین کسانی که می‌تواند گزارش شرایط پهلوی را از او شنید و به آن اعتماد کرد، حضرت امام خمینی(ره) است.

وی با تأکید بر اینکه نسل جوان باید گذشته این کشور را مطالعه کند، خاطرنشان کرد: در طول دوره پهلوی اول و پهلوی دوم، نفت و پول این کشور که ذخیره‌ای برای آیندگان بود در جیب انگلیس قرار داشت و تنها پول اندکی به ایران و شاه پرداخت می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، به تشریح وضعیت خدمت رسانی به مردم در دوران پهلوی پرداخت و گفت: وضعیت اقتصادی و وضعیت اجتماعی در آن دوران شرایط سختی برای مردم ایجاد کرده و حتی می‌توان گفت که در روستاها و در بعضی از شهرها خدماتی وجود نداشت.

وی با بیان اینکه البته امروز نیز در برخی از مسائل همچون تبعیض در پرداخت حقوق و عدالت با مشکلاتی روبرو هستیم که باید در مسیر برطرف سازی آن قدم برداریم، یادآور شد: امروز پول نفت در جیب مردم است و مردم خودشان کشور را اداره می‌کنند و یا اینکه در فضای رسانه‎ای به راحتی می‌‎توانند رئیس جمهور و مسئولان را نقد کنند، اما در دوران طاغوت مردم حتی در منزل خود هم جرأت صحبت در مورد شاه را نداشتند.

شعبانی گرانی و مشکلات اقتصادی را نقطه ضعف جدی برای جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز مردم نیازمند آرامش در جامعه و زندگی خود هستند و نباید هر روز احساس کنند کالاها در بازار در حال افزایش قیمت است.

وی با تأکید بر اینکه رفع مشکلات اقتصادی، به برنامه اقتصادی و تصمیم گیری درست برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: به طور مثال یکی از مشکلات اساسی در کشور بحث خودروسازی است که باید اصلاح شود و از عرصه انحصاری خارج شود.

امام جمعه همدان تصریح کرد: انقلاب اسلامی، اختیار کشور که در دست استعمار بود را از آنها گرفت و امروز اداره کشور را به مردم سپرده است.

وی با بیان اینکه شرایط ژاندارمری آن روز با نیروی‌های نظامی امروز قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: یک مستشار آمریکایی برای حضور در ایران حق توحش می‌گرفت و این درد بود برای ما.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، با اشاره به اینکه امروز دشمن جرأت تهدید نظامی ایران قوی را ندارد، گفت: تنها کاری که دشمن می‌تواند آن را انجام دهد، تحریم‌های ظالمانه‌ای است که در حق مردم ایران اعمال می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015261